DOMÉNY - WEBHOSTING - SERVERHOSTING
 

 

 

 

 

 

 

 

 

<--DOMŮ ----------------------------------NÁPOVĚDA-------------------- DOBRÉ VÝSLEDKY

BANNERY domény - webhosting - serverhosting

IKONY DOMÉNY - WEBHOSTING - SERVERHOSTING

 

Jak vytvořit Banner

Tenhle problém už řešil snad každý majitel webových stránek, blogu a nebo fóra. Banner. Reklamní bannery dělané na míru od profesionálů stojí stovky Kč. Flashové mohou stát i téměř 1 000 Kč. Kvalitních programů na výrobu bannerů existuje spousta, tak proč si nezkusit nějaký ten banner sám vytvořit?
V tomto článku si ukážeme výrobu banneru dvěma způsoby - pomocí programu a online na webu.

Banner Maker Pro
Jedná se o jednoduchý program, jehož ovládání pochopí snad každý. Program vás provede několika kroky na jejichž konci před sebou uvidíte banner stvořený přesně tak, jak jste si ho sami navrhli. K dispozici je obrovské množství pozadí, vzorů a všelijakých efektů. Můžete si vytvořit banner jakýchkoli rozměrů. Program umí vytvářet i animace. U Banner Maker Pro vám skutečně zabere nejvíce času vybrat si z obrovského množsví možností. Velkým mínusem je to, že je k dispozici jako Trial, takže po 15-ti dnech přestane fungovat a začne Vás nutit ke koupi (stojí asi $40).
Zkušební verze programu je ke stažení na oficiálních stránkách.

Tvorba Banneru Online
Bannery ale nemusíte nutně dělat jen na počítačových programech. Na internetu existuje poměrně hodně dobrých stránek s jejichž pomocí se dají vytvořit taktéž pohledné bannery. Pojďme se na nějaké podívat.

www.Tvorba-Banneru-Zdarma.I-Banner.cz - Jednoduchá a přehledná stránka na tvorbu bannerů. Svůj banner si můžete vytvořit hned v 7 velikostních formátech. Pozadí si můžete zvolit jednobarevné nebo si vybrat z předem připravných šablon, které jsou skutečně vydařené. Nechybí ani možnost nahrát si své vlastní pozadí.

www.banner-generator.net - Jedná se o zahraniční generátor bannerů. Jeho velkou výhodou je to, že si můžete vytvořit i flashové bannery. Web nabízí stovky motivů, takže si vybere opravdu každý. Menší nevýhodou je poměrně nízký počet fontů. Pozor! Jakmile máte vytvořený banner a dáte generovat, tak Vás to hodí na cizí stránku (reklama) a v horní části obrazovky Vám zůstane odpočet, který Vás bude informovat o průběhu generování banneru. Stačí několik sekund počkat a pak budete přesměrování zpět na stránku s čerstvě vygenerovaným bannerem.

www.BannerCreator.nu
- Další zahraniční generátor. Mezi jeho přednosti patří velké množství fontů (písem) a obrovské možnosti v pozicování textu - text lze umístit prakticky kamkoliv. Vytvořený banner lze velice snadno stáhnout, což je jistě velká výhoda.

 

JINÝ ZPŮSOB

K tomu abychom si vytvořili vlastní klikací ikonku nebo banner, potřebujeme obrázek o velikosti 88×31 pokud chceme udělat klasickou ikonku a 468×60 pokud chceme udělat klasický banner.

Pokud nemáme vlastní obrázek příslušné velikosti, můžeme například použít „banner generátor“ na této adrese, kde si můžeme vybrat libovolnou velikost ikony či banneru, zadat vlastní text, poté si ho necháme vygenerovat a zdarma stáhneme do svého počítače a pojmenujeme, např. moje_ikonka.jpg.

Obrázek uložíme na jakýkoliv server (jak nahrát obrázek na server se dočtete zde na webu v tomto článku) nebo na svůj server kde máme www, pokud nám poskytovatel umožňuje přístup přes FTP klienta. Nejlépe je, když si obrázek uložíme k sobě, protože tak máme jistotu, že nebude časem smazaný. Pak bychom museli psát každému kdo má naší ikonku na webu a prosit ho aby změnil adresu obrázku, protože jsme ho museli nahrát znova.

Takže za předpokladu, že máme obrázek, máme ho někde nahraný a máme jeho adresu, např. http://moje_www.cz/img/moje_ikonka.jpg si adresu vložíme do následujícího html tagu.

——————————————————————————————————————-

<a href=“http://www.vase_adresa.cz/“ target=“_blank“ title=“váš název ikonky,který se zobrazí po najetí myší“><img src=“http://moje_www.cz/img/moje_ikonka.jpg“ border=“0″ alt=“alternativní text ikonky v případě, že se někomu v prohlížeči nezobrazí“></a>

——————————————————————————————————————-

První odkaz v kódu je odkaz na naši stránku která se otevře při kliknutí na ikonku, druhý odkaz je odkaz na umístění naší ikonky. Ty si doplňte podle sebe. Doplnit title a alt je dobré pro případ, že se někomu ikonka nezobrazí. target=“_blank“ znamená, že se váš odkaz otevře v novém okně či panelu.

A je hotovo!

 

 Pagerank zmeril www.CZIN.eu-Katalog www stránek